PLOT

17. listopadu 2016 v 15:56

Psal se rok 2460, když matka lidstva, matka Země zemřela. Lidé vyčerpali její zdroje, a když ty dostupné došly, obrátili se k těm nedostupným. Zahleděli se na životadárci slunce. Vědci našli způsob, jak čerpat energii přímo z této hvězdy. To byl začátek konce. Lidstvo bylo tak nenasytné, že zničilo i svou nejzářivější hvězdu, která je udržovala při životě. A slunce krátce na to v poslední obrovské erupci spálilo zemi na prach. Ale lidstvo přeci jen nezemřelo se svou planetou. Na rozdíl od vědců, kteří neustále čerpali jen zdroje své planety, byla tu i druhá skupina, říkající si Infinitum Via. Spolek vědců, kteří měli sen o dokonalé utopii, se rozrostl. Byli schopni stvořit obrovský projekt záchranného plavidla, které bylo schopno udržet život tisícům lidí. Lodě nazvané souhrným názvem UTP. V počátcích jich bylo 10 a byly schopné pojmout každá 30 000. Ale dodnes, třináct let po opuštění země, zůstali už jen tři UTP lodě. Bylo vybráno 300 000 nejlepších a nejužitečnějších lidí, kteří dostali příležitost přežít zánik země na těchto plavidlech. Ostatní na Zemi byli odsouzeni zemřít. A tady celý tento konflikt, trvající již více než deset let. Samozřejmě že lidé, kteří byli na zemi zanecháni zemřít nechtěli. Nenáviděli Infinitum za to, že takhle kastovalo a vybíralo lidi. V posledních měsících si za všechny dostupné zdroje postavily několik menších lodí a ti, co měli štěstí se ze Země dostaly. Staly se tak Piráty. Ne proto, že by chtěly, ale proto, že musely. A nenávist započala. Aby se Piráti uživili, jelikož neměli dostatek zásob, musely přepadat lodě Monarchie. Museli se naučit přežít i s málem.

Tři roky po opuštění země Infinitum objevilo jednu menší planetku, P3416 a nalezlo na ní překvapivě život. Nehostinné podmínky planety jménem Cadmus, jak jí místní nazývali, však lidem znemožňovaly na ní přežít déle, než deset minut bez ochranného obleku. Ovšem na této planetě nalezli lidé nový mimozemský druh, nové spojence. Tedy to si alespoň v počátku mysleli. Cadmus obývali Korsové, většinou humanoidní lidem podobní tvorové, s velmi pevnou kůží nepřirozené barvy a rohy. Byli to nadlidsky silní válečníci. Jejich technologie nebyla tak vyspělá jako lidí, proto se rozhodli zmocnit se lodí Infinitum násilím a započala válka, kterou lidstvo nechtělo. Korsové byly skoro vyhubeni, zůstalo jich jen pár desítek, a většina se přidala na stranu pirátů Vibrantes, jejich ideologie byly podobné. Navíc jim Vibrantes nabídlo pomstu.
Zato druhý, vzácný druh z planety Cadmus, který Korsové používali jako své otroky a mazlíčky, Fern byli díky válce osvobozeni. Jejich vylepšené smysly a občas telekinetické schopnosti byly pro Infinitum velkým přínosem. Tento nenásilný druh, který měl zvířecí prvky (ouška a ocásky) se naopak přidal na stranu Infinitum, byť jich zůstalo také jenom pár.Považovali totiž Infinitum za své zachránce. Cenili si sice své svobody a snažili se lidem být nápomocni. Planeta Cadmus však byla při této válce skoro zničena a už nebyla schopna udržet žádný život. Proto jak Korsové tak Fernové museli Cadmus opustit a vybrali si své strany v tomto konfliktu.

Korsové Monarchii nenáviděli snad stejně, jako Vibrantes. Za zničení jejich planety, skoro vyhubení jejich rodu, za ukončení jejich vlády na Cadmusu, za ukradení mazlíčkl Fernů, které považovaly za cenné.... spolupracovat s piráty se jim zatím osvědčilo, neměli stejně kam jít.
Fernové naopak získaly nový život, nové místo, kde mohli být svobodní, i když žily v kolonii a byli sledování. I když neměli stejná práva jako lidé, stále Infinitum považovali za své osvoboditele a připojili se k jejich boji.
A tak se lidská válka a nenávist přenesla i na další dvě nově objevené rasy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama